Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šmoulinka 29. 1. 2012

27. 1. 2012

 

Šmoulinka 29. 1. 2012 Prosek

 

 

K dalšímu turnaji Šmoulinky zamířily nejmladší minižákyně poslední lednovou neděli na Prosek. Večer před turnajem ke škodě všech odřekly účast Nusle, proto nás čekaly jen dva zápasy.

Prosek - Kladno 0:73

Bušková 14, Perseinová 12, Ji. Pilařová 10, Zimolová 10, Libertová 9, Tesárková 8, Kadlecová 6, Kounovská 4

Snaživý mladý domácí tým se lepší, ale my jsme po více než měsíčním herním půstu poměrně důsledně bránili, hráli s velkou chutí přímočaře do koše a snažili se v pohybu přihrávat lépe postaveným spoluhráčkám. Hned ve svém prvním zápase v životě se střelecky prosadily i obě novicky Zuzka s Verčou a "za odměnu" si mohou lámat hlavu se zápisným na úterní trénink.

USK Praha - Kladno 8:59

Bušková 18, Libertová 12, Zimolová 11, Perseinová 8, Tesárková 6, Ji. Pilařová 4, Kadlecová, Kounovská

Také USK dává v těchto turnajích příležitost méně zkušeným či mladším hráčkám, výškově nás však předčil a fyzicky příliš nezaostával. V náš prospěch mluvily větší herní zkušenosti, které jsme přetavily do solidní obrany, minima zkažených přihrávek a nezvykle úspěšného doskoku, po kterém jsme hráli dobře rychlý protiútok. Polevili jsme až v poslední čtvrtině, kdy jsme působili unaveně a chaoticky (důkazem je kromě jiného jen pět nastřílených bodů).

V obou zápasech se nám podařilo sehrát několik pohledných kombinačních akcí v plné rychlosti, chyběly naopak větší pohyb a razance při uvolňování pro míč. Pozitivem je zapojení obou benjamínků, jejich bodový úspěch, minimum zkažených přihrávek a snaha o správnou obranu, což nám zatím moc nejde. Šárka kromě tradičně přesné střelby dokázala zodpovědně ubránit nejlepší hráčky soupeře, Bára k úspěšným nájezdům konečně přidala i včasné přihrávky v protiútoku, což nám umožnilo dohrát řadu pohledných akcí a dát laciné koše, Jíťa driblovala s hlavou nahoře, skvěle přihrávala, přesně zakončovala a sehrála s Prosekem patrně své nejlepší utkání, Péťa přepla na vyšší rychlostní stupeň, nechybovala a v obraně udržela na uzdě své choutky vypichovat míč, Kája opět zvládala bránit nejen svou hráčku, ale i hasit problémy ostatních, Aneta razantně a doufám že navždy přidala na dynamice, přímočarosti a důrazu při nájezdu do koše, čímž si kromě řady bodů také vykoledovala nejvíce faulů od soupeřek.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář