Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úsilí celého týmu dokonala jistá ruka Péti

11. 12. 2011

Naposledy v roce 2011 jsme změřily síly se soupeřkami ze Šmoulinky, tentokrát v Plzni.

Prosek - Kladno 6:103

Soupeř přijel s ještě mladší sestavou než při minulém měření sil. Jeho snaha a houževnatost byly opět příkladné, rozdíly ve věku a fyzické vyspělosti ovšem příliš veliké. Úzká sestava pošetřila síly na další zápasy.

Bušková 27, Libertová 16, Perseinová 15, Malíková 14, Mišková 10, Zimolová 10, JI. Pilařová 6, Tesárková 5

Plzeň - Kladno 41:43

Pod dojmem předchozího lehkého vítězství nám chyběla v úvodu dalšího duelu větší koncentrace a nedokázali jsme přepnout na vyšší rychlostní stupeň, což vedlo k problémům s obranou rychlonohých hráček soupeře a jedenáctibodovému manku po první čtvrtině - 17:6. Druhá pětka soupeře nás už tolik neproháněla, my začali důsledně bránit, získávat důležité míče, rychle útočit do otevřené obrany a dávat jednoduché koše. Práci celého týmu střelecky zúročily zejména Aneta s Bárou a dotáhly nás k poločasové remíze. Chuť bojovat a obětovat se v obraně nezmizela ani po přestávce, stejným soupeřkám jsme oproti první čtvrtině povolili pouze devět bodů a přestože se nám pod jejich košem tolik nedařilo, byli jsme na dostřel. Čtyři minuty před koncem jsme stále měli pětibodové manko. Šárka dala jeden trestňák, ubránili jsme a poprvé půjčili míč v útoku do té doby nenápadně Pétě a už to bylo jenom o dva. To už byla do děje vtažena celá tělocvična. Domácí netrefili, ani napodruhé, ani napotřetí. Až pak se nám, resp. Anetě podařilo doskočit, míč se dostal k Pétě a bylo vyrovnáno! A jak to bylo dál? Do třetice všeho dobrého - úspěšná obrana, přenos míče na útočnou polovinu a třetí přesný zásah Péti během dvou minut, tentokrát ze střední vzdálenosti! Bojovnice Marcela se pak dopustila faulu, soupeřka oba trestné dala, ale pro přešlap jí nebyl ani jeden uznán. Necelou minutu před koncem s jistotou zakončila odvážný průnik Šárka. Západočešky ještě stačily snížit. Posledních patnáct vteřin se holky poprvé učily, jak udržet v závěru těsný náskok, napoprvé to úspěšně zvládly a mohly se označit za šťastnější a vítězný tým a poděkovat rodičům za fandění a téměř domácí atmosféru.

Bušková 10, Perseinová 9, Libertová 8, Mišková 6, Zimolová 4, Malíková 3, Ji, Pilařová 2, Tesárková 1

Tachov - Kladno 49:31

V třetím zápase se zkombinovaly dva naše dlouhodobé problémy - snížená koncentrace v posledním utkání spojená s rostoucí únavou a tři velmi kvalitní hráčky Tachova, které jsme ani napotřetí nedokázaly dostatečně eliminovat. Soupeř náskok postupně zvyšoval, stejně jako my počet faulů, které ovlivnily možnost střídání a rozložení sil. Ocenit lze snahu hrát za každého stavu a excelentní výkon našeho benjamínka Jíti (a co teprve až občas přihraje volné kamarádce!).

Libertová 8, Ji. Pilařová 6, Bušková 4, Malíková 4, Tesárková 4, Mišková 2, Perseinová 2, Zimolová 1

I přes závěrečnou porážku jsme ve městě piva zanechali dobrý dojem. Lepšící se obraně sice stále chybí agresivnější práce ve vymezeném území a zejména při obranném doskoku, šest odpískaných průrazů soupeřům je ale dokladem vůle být v obraně včas a ve správném postoji. Koše daly opět všechny hráčky ve všech zápasech. Bára začala víc přihrávat, Jíťa níž driblovat (a hned z toho byly dva famózní slalomové průniky zakončené košem), Péťa po zranění lépe bránila a střílela klíčové koše, Kája převáděla míč se zvednutou hlavou a skvěle vypomáhala v obraně, Aneta opět vybojovala a sebrala soupeřkám spoustu míčů, Eliška ničila protihráčky fyzicky i psychicky těsnou obranou, Marcela ustíhala pohyblivější soupeřky a Šárka ustála kritiku a zodpovědně zahrála klíčové situace (až si za všechny výše zmíněné činnosti zaslouží pochvalu většina hráček, bude to dobré). /Dalších patnáct stránek toho, co už tak dobré nebylo, budeme řešit až na tréninku :)/